Elly juoksemaan puolimaratonia Alzheimerin seuran avuksi

lukuaika <1 minuutti

Oma juridisen tukipalvelumme avustajamme, Elly Ferguson, osallistuu Air 13.1 -tapahtumaan avuksi Alzheimer's Society.

Alzheimerin tauti on etenevä tauti, joka pahenee asteittain ajan myötä ja vaikuttaa ihmisen muistiin, persoonallisuuteen, identiteettiin ja käyttäytymiseen. Alzheimer Society on Yhdistyneen kuningaskunnan hyväntekeväisyysjärjestö, jonka tavoitteena on parantaa taudista kärsivien ihmisten elämänlaatua. Rahoitusohjelmiensa ja aloitteidensa avulla he pyrkivät muuttamaan dementiasta kärsivien ihmisten elämää.

Elly sanoi: ”Teen tämän isoäitini puolesta, joka diagnosoitiin joulukuussa. Varainkeruu ei koske vain tutkimusta, vaan myös sellaisia ​​ohjelmia, kuten ”kumppanipuhelut”.

"Tämän järjestelmän tavoitteena on tarjota kaivattua keskustelua ja hyvinvointitarkastelua Alzheimerin taudin potilaille, jotka ovat olleet edelleen eristyneitä sulkemisen vuoksi."

Elly, 50 hänen rinnallaan Finders International kollegat, on myös a Dementian ystävä - Alzheimer-yhdistyksen johtama aloite, jonka tarkoituksena on laittaa itsesi sairauden kanssa elävän henkilön kenkiin, mikä tarkoittaa, että voit olla kärsivällisempi ja ymmärtäväisempi.

Elly juoksee puolimaratonin 25. lokakuuta Richmond Parkissa. Lahjoittaaksesi hänen sivulleen voit käydä hänen Justgiving-linkissä: https://www.justgiving.com/fundraising/ellyhferguson

Onnea Elly!